Verificator

Tomasz Terlikowski, wilk w owczej skórze

dodane: 2023-07-18
Prezentujemy wartościowy film z kanału Polski Inkwizytor na temat Tomasza Terlikowskiego, który stał się ostatnio zbyt głośny i hałaśliwy w polskim Kościele.

Tomasz Terlikowski był swego czasu postrzegany jako ortodoksyjny obrońca Kościoła. W pewnym momencie całkowicie zmienił front. Z obrońcy Kościoła stał się nagle jego zajadłym krytykiem i sojusznikiem mediów liberalno-lewicowych. Tomasz Sakiewicz opisał tę przemianę następująco: "To, że Tomek Terlikowski zmienił poglądy na wiele spraw, widziałem, jak wszyscy. Zmienił je zdumiewająco, bo człowiek, którego sam stawiałem za wzór katolika, nagle zaczął wspierać media dążące wściekle do wyparcia chrześcijaństwa z życia publicznego" . Wielu jest bardzo zaskoczonych przemianą Terlikowskiego. Ale może nie było żadnej "przemiany". Być może zawsze taki był w głębi duszy i jego wcześniejsza postawa to tylko gra pozorów w celu uśpienia czujności nieostrożnych. Jezus ostrzegał nas przed wilkami w owczej skórze, których w końcu rozpoznamy po ich owocach (Mt 7,15-16). Terlikowski doczekał się już zakazu ze strony niektórych biskupów, jacy nie życzą go sobie w swoich parafiach. Kuria poznańska zakazała Terlikowskiemu wystąpienia w Duszpasterstwie Akademickim przy parafii świętego Wawrzyńca, gdyż biskup uznał, że "dobra z tego nie będzie". Poniżej prezentujemy apologetyczny materiał filmowy na temat Tomasza Terlikowskiego.

 

Zgłoś artykuł

Uwaga, w większości przypadków my nie udzielamy odpowiedzi na niniejsze wiadomości a w niektórych przypadkach nie czytamy ich w całości

Komentarze są zablokowane