Włodzimierz Bednarski

Czy Świadkowie Jehowy są kompetentni w orzekaniu o transfuzji krwi?

dodane: 2017-06-19
Anonsujemy nową książkę o krwi i transfuzji w organizacji Świadków Jehowy.

Czy Świadkowie Jehowy są kompetentni w orzekaniu o transfuzji krwi?

Małe vademecum dla środowiska medycznego i krytyka nauki Towarzystwa Strażnica

http://www.piotrandryszczak.pl/vademecum/czy-swiadkowie-jehowy-sa-kompetentni-w-orzekaniu-o-transfuzji-krwi.html

 

To nowa książka (2017 r.), prawdopodobnie pierwsza o kwestii krwi u Świadków Jehowy wydana równocześnie w wersji papierowej i elektronicznej (PDF, Word i html), dostępna dla wszystkich. Przerywa ona monopol Towarzystwa Strażnica do pisania o krwi i transfuzji. Zazwyczaj Świadkowie Jehowy sami o sobie piszą w sprawach medycznych, nie informując o wszelkich zmianach w tej kwestii. To można uważać za dozowanie wiedzy dla społeczeństwa, wygodnej dla tej organizacji.

Towarzystwo Strażnica na ogół milczy na temat  tego, że zmieniało nie raz swoje stanowisko co do szczepień, transplantacji, frakcji krwi. Nasze opracowanie zbiera te wszystkie zmieniające się nauki Świadków Jehowy oraz ukazuje niekonsekwencje tej organizacji, która za każdym razem, gdy coś zmienia, powołuje się na niezmienne Prawo Boże.

Pragnieniem autora tej krótkiej publikacji jest wywołanie szerszej dyskusji na powyższe tematy. Chciałby też, by zostało napisane przez kogoś kompetentnego prawdziwie naukowe opracowanie o tych kwestiach zaanonsowanych w tej zwięzłej książeczce.

Zgłoś artykuł

Uwaga, w większości przypadków my nie udzielamy odpowiedzi na niniejsze wiadomości a w niektórych przypadkach nie czytamy ich w całości

Komentarze są zablokowane